Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Harkov’da son derece köklü uluslararası ilişkiler fakültesi fakültesinde okumak isteyen öğrencilere müjdeli haberimiz olacak.

Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Küreselleşen dünyamızda uluslararası ilişkiler eğitimi son derece geçerlidir ve bu eğitimi de en iyi şekilde alacağınız yer Harkov Karazin Üniversitesi’dir. Harkov Karazin Üniversitesi, ülkenin en tarihi okullarından biridir. 1800’lü yıllarında başında yani yaklaşık olarak iki asır önde kurulmuştur. Çok farklı dönemleri atlatan üniversite, hayatını aksatmadan bugünkü, uluslararası başarılı konumuna gelmiştir. Harkov Karazin Üniversitesi ülkenin Harkov Kenti’nde bulunmakta olup, hem tarihi, hem modern bir kampusa sahiptir. En fazla ilgi gören fakültelerinden biri Uluslararası İlişkiler bölümüdür.

Harkov Karazin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi:

Türk gençleri de bu seçkin üniversitede uluslararası ilişkiler eğitimi alabilirler. Ülkemizden farklı olarak, bu üniversite gençlerimizi bir sınav sistemi ile kabul etmemektedir. Türk öğrenciler, üniversite genelinde ve uluslararası ilişkiler bölümünde taban puansız, not ortalamasız ve sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu ayrıcalık, deneyimli ve yetkin kurumumuz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, üniversite ile yapılan işbirliği ile sizlere sunulmaktadır.

Harkov Karazin Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’nin bir parçasıdır. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde alacağınız dört yıllık eğitimin ardından, mavi diplomanızla, sadece ülkemizde birçok Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışabilirsiniz. Kaldı ki, uluslararası ilişkiler eğitimin özü gereği küresel bir çalışma alanı sunmaktadır. Üniversite de size, aldığınız eğitime yakışan bir altyapı sunmaktadır. Şubelerimizden iletişime geçerek yardım alarak kayıt başvuruları için gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler Fakültesi eğitimi dört yıl sürmektedir. Bunlar lisans seneleridir. Bundan önce, okulun eğitim dili Rusça olduğundan, bir sene süren hazırlık fakültesi eğitimi verilmektedir. Türk öğrencilerimiz de lisans eğitimlerinden önce, direk hazırlık fakültesi eğitimine alınmaktadır. Bunda sonra, uluslararası ilişkiler derslerine geçilmektedir. Uygun şartlara sahipseniz, ön lisans eğitiminizi devam ettirmek ve lisans mezunu olmak için uluslararası ilişkiler bölümünde lisans tamamlama olanaklarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, yine yaptığımız işbirliği ile yüksek lisans eğitimleri de Türk öğrencilere sağlanmaktadır. Doktora eğitimleri de bu seçkin okulda alınabilir.

Uluslararası İlişkiler eğitimi almak için daha köklü ve kaliteli eğitim sunan bir okul bulamazsınız. Üniversitenin Nobel Ödülleri başta olmak üzere, birçok akademik ve bilimsel ödülü bulunmaktadır. Çok sayıda uluslararası kurum ve seçkin üniversite ile işbirliği anlaşmaları söz konusudur. Öğrenciler için bu üniversitenin diplomasını almak, çok önemli kariyer kapılarının aralanmasını sağlamaktadır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #harkovkarazinüniversitesi #harkovdaüniversite #ukraynaharkov #harkovüniversiteleri #harkovdaeğitim #karazinüniversitesi #uluslararasıilişkiler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!