Harkov Şehir İçi Ulaşım

Harkov Şehir İçi Ulaşım

Harkov Şehir İçi Ulaşım, Harkov gelişmiş ulaşım ağıyla şaşırtan Ukrayna kentlerinden biridir. Toplu taşıma araçları şehirde yaygın olarak...

Harkov Şehir İçi Ulaşım

Harkov gelişmiş ulaşım ağıyla şaşırtan Ukrayna kentlerinden biridir. Toplu taşıma araçları şehirde yaygın olarak kullanılmaktadır. Harkov’da bir yerden bir yere ulaşabilmek için ağırlıklı olarak toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Harkov şehir içni ulaşımın gelişmiş olması öğrenciler içni de büyük bir avantaj. Harikalar diyarı Harkov’da yaşayacak olan öğrenciler istedikleri zaman gezme imkanına sahip olmaktadır. Şehir içi ulaşım araçları arasında Harkov’da en çok kullanılanlar; otobüs, taksi, minibüs, tramvay, metro ve troleybüstür.

Harkov şehir içi ulaşım araçları arasında metro oldukça önemli bir yere sahiptir. Metro sayesinde bir yerden başka bir yere son derece konforlu ve süratli bir şekilde ulşamak mümkün. Şehir içi ulaşım araçları arasında en çok kullanılan araçlardan olan metro günde 1 milyon kişiye hizmet vermektedir. Harkov’da eğitim almaya karar veren öğrencilerin en çok kullanacağı araç metrodur. Üç farklı istasyonun yer aldığı kentte metroya biniş ücretleri 50 kuruştur.

Şehirde otobüs hattı oldukça fazladır. 8 otobüs hattının yer aldığı kentte herkesi istediği otobüse binerek ulaşmak istediği noktalara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Otobüs ücretleri tıpkı metro ücretleri gibi 30 ile 50 kuruş arasında farklılık göstermektedir.

Harkov şehir içi ulaşım araçlarından tramvay da çok kullanılmaktadır. Hızlı ve konforlu olması Harkov halkını cezbetmektedir. 13 farklı tramvay hattı şehirde hizmet sunmaktadır. Troleybüs yine tramvay gibi Harkov’da çok kullanılıyor. 50 kuruş ödeyerek troleybüs ile seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Harkov şehir içi ulaşımının bel kemiği olan minibüslere burada marşrutka adı verilmektedir. Minibüslere 50-70 kuruş ödeyerek rahatlıkla seyahat etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Harkov şehir içi ulaşımında taksi de yaygın olarak kullanılıyor. Ancak diğer toplu taşıma araçlarıyla seyahat ücretleri kıyaslandığında pahalı kalan taksi kişisel tercihtir. Harkov’da taksi açılış ücreti her ne kadar 50 kuruş olsa da taksiciler taksimetreyi açmayı tercih etmemektedir. Harkov’da taksi kullanacak olan öğrenciler mutlaka binmeden önce taksicilerle pazarlık yapması gerekmektedir. Ancak taksinin konforu ve rahatlığını başka hiçbir ulaşım aracında bulamazsınız. Özellikle Harkov gece hayatındaki yerinizi alacaksınız taksi mutlaka kullanmanız gereken ulaşım araçları arasında yer almaktadır.

Konforlu ve Ucuz Ulaşımı Adı: Harkov

Harkov’da seyahat etmek hem çok keyifli hem çok kola hem de çok ucuz. Diğer Avrupa kentleriyle kıyaslandığında makul fiyatlarla seyahat etmenize olanak sağlayan Harkov şehri farkını hissettiriyor. Hem Harkov’un güzelliklerini keşfetmek hem de ucuz ulaşım sayesinde istediğiniz her an gezme imkanı sunması nedeniyle Harkov son derece önemli bir şehir.

Harkov’daki yerini almak için acele edin. Harkov üniversitelerinde kaliteli bir eğitim almanın en önemli yolu Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerini ziyaret etmekten geçer. Sizlerde eğitim danışmanlığı ofislerimize gelin, istediğiniz üniversite ve bölümde eğitim almanın farkını zaman kaybetmeden yaşayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!