Harkov Turizm

Harkov Turizm

   Ukrayna sert bir kış iklimine sahip olsa da turizm açısından gezilip görülecek yerler olarak tarihi bir öneme sahiptir. Avrupa’dan gelen turist sayısı her yıl arttığından ülke genel olarak gezilecek yerleri tanıtmak için turlar düzenlenmesine olanaklar sunmuştur. Güvenli bir ulaşım ağı ile yapabileceğiniz gezilerde tercümanlar ve tarihi iyi bilen kişiler yetkili kılınmıştır. Vize sorunu olmayan Ukrayna Harkov için Özgürlük Meydanından başlayan bir tanıtım ayarlamıştır. Öğrenci mekânı olarak bilinen Harkov büyük üniversitesinin de etkisi ile yıl boyunca oldukça verimli bir turizm sahası açabilmektedir. Kültürlerin birleştiği bir şehir olarak tarihi yapıların önemi dışında gün boyunca size uygun yemek kültürü de dikkat çekicidir. 

Vizesiz, Pasaportsuz Seyahatin Tadı Harkov’da Çıkacak

    Avrupa standartlarına uygun olarak belirlenen koşullarda vize istemeyen ülke üzerinizde pasaport olmadan da sizi kabul etmektedir. Yeni çıkan sistemler içeriğinde çipli kimlik kartları sayesinde Ukrayna’ya geçiş yapabilir ve rahatlıkla gezebilirsiniz. Turlar vizesiz olarak geçerli sayıldığından önceden rezervasyon yaptırma imkânınız olacaktır. Ülkemizdeki Pegasus firması bünyesinde güvenilir olarak seyahat edebilme şansınız da olacaktır. Yurt dışı gezilerinde istenilen onca mazerete rağmen Ukrayna sebep göstermeksizin gelmenizi sağlamaktadır. Eğitim odağı olarak bilinen Harkov öğrencilerle aileleri kucaklaştıracak turların yapılmasına imkân sağlamaktadır.

Manastırlardan başlayacak Harkov turizm turları Avrupa’da sıralamalar arasında yer alan büyük meydanı ile ün kazanmıştır. Shevchenko Parkı içinde er alacak eğlenceli dakikalarınızı hiç unutmayacaksınız. Parklar sadece yeşil alanı olan ve yürüyüş mekânlarına sahip yerler değildir. Burada büyük yüzme havuzları, eğlence alanları ve tarih boyunca hüküm sürmüş bir geçmiş yatmaktadır. Gorky Parkı buna şahitlik eden büyük bir parktır. Devamındaki Harkov Sanat Müzesi soykırımı gözler önüne serecek belgeleri ile sizi beklemektedir. Burada insana yakışmayan her belge bütün ayrıntısı ile gösterilerek acının gerçek yüzü açığa çıkarılmaktadır. Geçmişteki olan acıların tamamının yansıtıldığı müzede ülke şimdiye kadar geçirmiş olduğu bütün acılı sancıları olduğu gibi gösterebilmektedir. Rehberleriniz her turda sürekli sizi aydınlatacak bilgiler vererek gezilerden tat almanızı sağlayacaktır. Açıklamalı olarak yapacakları her bilgi zihninizden silinmeyecek kadar etkili bir konuşma dili ile anlatılmaktadır.

Harkov turizm açısından hiçbir kısıtlama yapmaksızın bütün Avrupa ülkelerini beklemektedir. Temiz ve nezih alışveriş mekânlarında istediğiniz kadar alışveriş yapabilir ve sevdikleriniz için anı değerinde eşyalar alabilirsiniz. Kültür olarak farklı olduğundan seçeceğiniz eşyalarınızda kalıcı ve değerli olacaktır. Üç dört günlük turunuz esansında gece hayatınızda oldukça dolu dolu geçecektir. Eğlenmeyi seven toplum içinde farklı içecekler ile ülkeye ait lezzetleri tadabilirsiniz. Gece kulüpleri emniyetli ve çok da pahalı olmayan yerlerdir. Değişik bir yer görmek ve kendinize başka kültürler ile tanışma olanağı sunacağınız Ukrayna yabancıları artık içine sindirebilmiş ve olanakları ile her anlamda onları tatmin ettirecek alanlar oluşturabilmiştir.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes