Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

En ucuz şehirlerden biri olan Ukrayna şehri Harkov pahalı mı? Coğrafi özellikleri ve yüz ölçümü ne kadar gibi temel merak edilen sorularınızın cevabını uzman kadromuza sorabilirsiniz.

Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Harkov tarihi ve kültürel yaşamı ile Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden biridir. Eski bir şehir olmasını nedeniyle tarih boyunca bir çok millete ev sahipliği yapmıştır. İlk olarak kazakların buraya yerleştiğini biliyoruz. Daha sonraki zamanlarda Rus egemenliğine girerek Avrupa’dan ve Rusya’dan yoğun göçler almıştır. Bu sebeple kentte özellikle Rus izlerini görmeniz mümkün.

Kentin her yerinde Lenin heykelleri, orak ve çekiç figürlerini görmeniz mümkün. S.S.C.B. döneminde bu şehir ekonomik olarak oldukça geri kalmıştı. Bu sebeple şehir halkının geçim sıkıntısının olduğunu söyleyebiliriz. Durum böyle olunca temel ihtiyaçlardan tutun pek çok malzeme oldukça ucuz ve uygun fiyatlarla satılıyor. Sizde Harkov’a gelecekseniz Harkov pahalı mı diye sormanıza gerek yok. Oldukça uygun fiyatlarla aradığınız herşeyi burada bulabilirsiniz. Harkov pahalı mı diye sorarsanız eğer hiç değil.

Harkov Üniversiteleri

Ukrayna’nın kurulan ilk üniversitesi Harkov’da bulunur. Harkov üniversitesi 1800’lü yılllarda kurulmuştur. Harkov üniversitelerinde daha çok mühendislik ve tıp eğitimi tercih edilmektedir. Harkov üniversite fiyatlarıda oldukça uygun. Bu nedenle Harkov pahalı mı diye sormanıza gerek yok. Birçok Avrupa üniversitesine göre oldukça uygun harç düzeylerinde eğitim alabilirsiniz. Üstelik Harkov pahalı mı, genel yaşam nasıl diye soran öğrenci adaylarına verilecek cevap herkes tarafından bilinen bir cevaptır. Harkov şehri adını şehirden geçen ırmaktan almıştır. Şehrin eşsiz güzelikteki coğrafyasının yanında bir de kentin ucuz oluşu öğrencileri cezbetmektedir.

Harkov Coğrafi Özellikleri

Harkov karasal iklime sahip bir şehirdir. Bu sebeple buraya gittiğiniz zaman yanınızda kalın giyseler götürmeyi unutmayın. Genellikle sıcaklığın en yüksek olduğu zamanlar temmuz ve ağustos aylarıdır. Ancak buradaki sıcaklık Türkiye’deki gibi bir sıcaklık değil. Daha ılıman bir sıcaklık.

Kent yazın da kışın da bol miktarda yağış alır. Ancak karasal iklimin bir özelliği sebebiyle kışın kar yağışları daha çok görülür. Harkov coğrafi özellikleri bakımından çok önemli bir kenttir. 50. boylam bu şehirden geçer.

Harkov coğrafi özellikleri Ukrayna’nın diğer şehirleri ile aynıdır. Denizel etkinin içeriye sokulmadığı bu coğrafyada tedbirli giyinmekte fayda var. Öğrenci şehirlerinin genel havasına baktığımız zaman iklim ne olursa olsun her daim güzel bir kenti karşımıza çıkar. Bu durum sayesinde hem eğlence anlayışı hem de sosyal aktivitelerde bir aksaklık yaşanmaz. Harkov’u öğrenci şehri yapan çok sayıda yüksek öğrenim kurumunun olmasıdır. Bu sayede öğrenci sayısı artmış ve öğrenci profili de çeşitlilik göstermiştir.

Harkov coğrafi özellikleri bakımından öğrencilere uygun bir şehirdir. Türkiye’ye göre daha kuzeyde olduğu için havası biraz daha sert olmasına rağmen bahar ve yaz aylarında çok güzeldir. Harkov coğrafi özellikleri ve öğrenci yaşamıyla ilgili daha fazla bilgi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetiyle görüşebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!