Harkov Havaalanı

Ülkemize 2 saatlik uçuş mesafesinde yer alan Harkov hava alanı en gelişmiş ve ülkemize en yakın hava alanlarından birisidir.

Harkov Havaalanı

İstanbul’dan Harkov’ a yaklaşık olarak iki saatte ulaşabilirsiniz. Harkov havaalanı gelişmiş ve büyük bir havaalanıdır. Bu sayede ister özel hizmet alabilir isterseniz ucuza kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

Harkov‘a ulaşım oldukça kolaydır. Harkov havaalanı kent merkezine yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan kent merkezinden istediğiniz yere ister taksiyle isterseniz gelişmiş metro ağıyla ulaşabilirsiniz. Eğer metro kullanmak istemiyorsanız bile mutlaka bu şehirde metroya bir ez olsun binmenizde fayda var. Bilindiği gibi Rus kültüründe ve şehir yapılanmasında alt yapı ulaşım oldukça kolaydır. Ve alt yapı ulaşımı gelişmiştir. Ukrayna metrosu genellikle Rus metrosundan etkilenerek yapılmıştır. Zaten şehir uzun yıllar boyunca Rus hakimiyeti altında kaldığı için gelişmiş bir metro ağına sahiptir.

Türkiye’den farklı olarak Metrolar burada adeta bir sanat galerisini andırır. Tarihi ve ilginç eserlerin burada sergilenmesinin yanı sıra ayrıca metronun yapılışı da oldukça ilginçtir. Bir Rus miti olarak ülke geneline herhangi bir saldırı olması durumunda halkın saklanması ve yaşamını geliştirmesi için metro yapılanmasına ve yeraltı ulaşımına daha çok önem verilmiştir. Yani bu coğrafyada metrolar yalnızca ulaşım için değil bir saldırı ve savaş durumunda ayrıca halkın saklanması ve barınması ve kaçması için de ayrıca düşünülerek yapılmıştır. Bu sebeple oldukça ilginç yapılardır. Ayrıca metro ağı oldukça güvenlikli olup ucuz bir ulaşımdır.

Harkov Şehir Yapılanması

Harkov şehir yapılanması buraya ulaşımın kolay olmasına bağlı olarak havaalanı yönünde gelişmiştir. Harkov havaalanı bu sebeple kente ulaşımda kolay bir havaalanıdır. Havaalanından kente yaklaşık olarak bir saatte ulaşabilirsiniz. Buraya geldiğiniz zaman kalacağınız yeri ayarlamadıysanız dert etmeyin.

Harkov Havaalanı anlaşmalı şirketlerle oldukça uygun fiyatlara kalacak yer bulabilirsiniz. Harkov’da şehir yapılanması Rus mimarisinden etkilenerek oluşturulmuştur. Rus mimarisini andıran yapıları burada kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun yanında kent merkezinde bazı yerlerde Avrupai bir havayla da sizi karşılayan binaları ve yapılanmaları görebilirsiniz. Kentte yaşayan nüfusun büyük kısmını öğrenciler oluşturur. Bu sebeple Ukraynalı ve Rus nüfusun yanı sıra özellikle dünyanın her yerinden buraya eğitim için gelen öğrencilerle karşılaşmanız daha mümkün. Bu sebeple kentte yaşayan nüfusu farklı yerlerden gelen öğrenciler oluşturur. Harkov ulaşım ağı, kentin mimarisi ve şehir oluşumu bakımından Türk şehirlerinden oldukça farklıdır.

Ukrayna bir Kuzey Avrupa ülkesi olması dolayısıyla şehir yapılanması bundan etkilenmiştir. ayrıca uzun yıllar Rus hakimiyeti altında kaldığı için de Rus yapılanmasından etkilenmiştir. Bir şehir oluşurken yalnızca binalarından ve yapılarından oluşmaz. O yerin yapılanmasını kültürü ve coğrafyası etkiler. Bu nedenle kullanım olarak işlevi tüm dünyada aynı olan bir evin her coğrafyada farklı yapılandığını ve farklı özellikleri olduğunu görürüz. Rus kültürü de eski bir kültür olduğu için görkemli ve görülmeye değer yapılar geride bırakmışlardır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!