Harkov Devlet Üniversitesi Spor Aktiviteleri

Harkov Devlet Üniversitesi Spor Aktiviteleri

SPOR HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

  Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü üniversitemiz  öğrenci, idari ve akademik personelinin spora ilgi duyması, spor yapmaya teşvik edilmesi ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırılması, boş zamanlarını değerlendirmek için ilgi duydukları spor dalında kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlamak amacıyla çalışmaktadır.

Üniversite spor temsilcileri ile koordineli çalışmalar yürüterek çeşitli spor faaliyetleri ve karşılaşmalar düzenlemektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı spor kuruluşları ile işbirliği yaparak, spor alanındaki çalışmaları yaygınlaştırmak amacıyla  üniversiteyi temsilen öğrencilerin yarışma ve karşılaşmalara katılmalarını sağlamaktadır.

Öğrenci, idari ve akademik personelimizin üniversitemizin tüm spor tesis ve malzemelerinden sağlıklı bir şekilde yaralanılabilmeleri için tesislerin planlı bir şekilde çalışmalarını ve bir merkezden yönetilmelerini sağlamak Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğünün görevidir. 

SPOR ETKİNLİKLERİ

ÜNİVERSİTE İÇİ SPOR MÜSABAKALARI

Fakülte/Yüksekokullararası Öğrenci Spor Müsabakaları: Üniversitemizde her öğretim yılında basketbol, voleybol, futbol, yüzme, tenis ve masatenisi branşlarında fakülte / yüksekokul takımları arasında spor müsabakaları düzenlenmektedir.  Müsabakalara aktif olarak katılmak isteyen öğrencilerimiz Fakülte / Yüksekokul Spor Temsilcisi ile iletişime geçerek okul takımlarında yer alabilirler.
Akademik/İdari Personel Müsabakaları : Üniversitemiz akademik / idari personelinin kaynaşmasını sağlamak ve spor yapmaya teşvik etmek amacıyla futbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında her öğretim yılı personel müsabakaları düzenlenmektedir.
Özel Spor Müsabakaları : Üniversitemiz Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlen çeşitli spor müsabakalarıdır. Bu müsabakalardan Ukrayna Şenlik Tenis Turnuvası ve Perifer Yüksekokullararası Spor Müsabakaları geleneksel olarak her yıl düzenlenmektedir.

ÜNİVERSİTELERARASI SPOR MÜSABAKALARI

Üniversitemiz her yıl, atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, Türk Halk Dansları, hentbol, judo, karate, kayak, masa tenisi, okçuluk, salon futbolu, satranç, su topu, teakwando, triatlon, tenis, voleybol ve yüzme gibi branşlarda üniversitelerarası müsabakalara katılmaktadır. 

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes